Podstawy prawne organizacji praktyk studenckich na UO

Na Uniwersytecie Opolskim zasady odbywania praktyk studenckich regulują:

1. Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 lipca 2007 r. w sprawie standardów kształcenia dla poszczególnych kierunków oraz poziomów kształcenia, a także trybu tworzenia i warunków, jakie musi spełniać Uczelnia, by prowadzić studia międzykierunkowe oraz makrokierunki, (PDF, 279 kb)
  2. Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, (PDF, 339 kb)
  3. Plany studiów zatwierdzone przez Rady Wydziałów – zgodne ze standardami kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów,
  4. Instrukcje ws. organizacji przebiegu praktyk przygotowywane przez koordynatorów praktyk w wydziale/instytucie/katedrze,
  5. W sprawach szczególnych decyzje podejmuje Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Edukacji Ustawicznej.