Praktyka Centrum Terapii i Psychoedukacji

Centrum Terapii i Psychoedukacji
Agata Mróz-Pankowska, Sławomir Pankowski s. c.
ul. Oleska 71A, 45-222 Opole
telefon: 602 673 562, 602 387 197
e-mail: ctip.opole@gmail.com,

Centrum Terapii i Psychoedukacji oferuje praktyki dla studentów studiów psychologicznych, pedagogicznych i pokrewnych. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry terapeutów, czynne uczestnictwo w pracy placówki, możliwość nabycia praktycznych umiejętności oraz przyjazną atmosferę.
Centrum realizuje zarówno usługi medyczne, terapeutyczne, jak też szeroki wachlarz programów psychoedukacyjnych i psychoprofilaktycznych, warsztaty, szkolenia w zakresie zapobiegania uzależnieniom i zapobiegania przemocy. Programy realizowane są w szkołach i punktach konsultacyjnych.
Świadczenia terapeutyczne wykonywane są w ramach niżej wymienionych komórek:

ZESPÓŁ LECZENIA ŚRODOWISKOWEGO
  • Leczenie, rehabilitacja, wsparcie psychospołeczne dla osób chorujących psychicznie
  • Leczenie zaburzeń psychotycznych, afektywnych i innych zaburzeń psychicznych wymagających opieki środowiskowej
  • Opieka terapeutyczna realizowana w środowisku domowym pacjenta
  • Leczenie i rehabilitacja dzieci cierpiących na zaburzenia rozwojowe (np. autyzm)
  • Wsparcie i opieka terapeutyczna dla rodzin osób zaburzonych psychicznie
  • W ramach Centrum zorganizowane są dwa Zespoły Leczenia Środowiskowego w Opolu i Kluczborku
PSYCHIATRA
  • Leczenie nerwic, depresji, zaburzeń odżywania, psychoz, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych i innych zaburzeń wymagających opieki psychiatrycznej
  • Diagnostyka uzależnień
  • Opiniowanie sądowo-psychiatryczne
  • Leczenie farmakologiczne i za pomocą psychoterapii

PORADNIA SEKSUOLOGICZNA I PATOLOGII WIĘZI MIĘDZYLUDZKICH

• Diagnostyka i terapia problemów seksualnych kobiet i mężczyzn, brak akceptacji orientacji seksualnej, problemy w zakresie tożsamości płciowej (w terapii wykorzystywana jest farmakoterapia, psychoterapia par i metody treningowe)
  • Edukacja seksualna
  • Wparcie dla ofiar przemocy seksualnej
  • Opiniowanie sądowo-seksuologiczne

PORADNIA LECZENIA NERWIC,
POMOC PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPIA
  • Psychoterapia indywidualna i grupowa dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży
  • Psychoterapia par i rodzin
  • Psychoterapia stanów lękowych, depresyjnych, fobii, zaburzeń odżywiania i in.
  • Pomoc w sytuacji kryzysów osobistych, małżeńskich, rodzinnych, zawodowych (np. przemoc w rodzinie, rozwód, śmierć bliskiej osoby i in.)
  • Wsparcie i pomoc psychologiczna dla rodzin zmagających z trudnościami wychowawczymi z dziećmi
  • Psychoedukacja z zakresu rozładowania napięcia i radzenia sobie ze stresem, treningi relaksacji, warsztaty redukcji stresu
  • Biofeedback
  • PORADNIA PSYCHOLOGICZNA
  • Diagnostyka psychologiczna
  • Opiniowanie sądowo-psychologiczne

PORADNIA TERAPII UZALEŻNIENIA
OD ALKOHOLU I WSPÓŁUZALEŻNIENIA
  • Psychoterapia indywidualna i grupowa dla osób uzależnionych (alkohol, narkotyki, hazard, komputer i in.)
  • Psychoterapia osób współuzależnionych
  • Psychoterapia dla Dorosłych Dzieci Alkoholików
  • Programy psychoprofilaktyczne przeciwdziałające nadużywaniu substancji psychoaktywnych dla Gmin i szkół.
  • Grupa AA
LOGOPEDA, NEUROLOGOPEDA
  • Terapia zaburzeń mowy dzieci, młodzieży i dorosłych
  • Terapia pacjentów po udarach mózgu, którzy stracili w wyniku choroby zdolność mówienia lub/i rozumienia mowy